Зміни в ПДФО
Згідно з Законом від 24.12.2015 № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу і деякі законодавчі акти України про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році впроваджено єдина ставка 18% до бази оподаткування
Зазначена ставка застосовується до доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. З урахуванням змін, внесених до розділу IV Податкового кодексу та розміру мінімальної заробітної плати на 2016 рік ставки ПДФО:
· 0% — для 0,5 розміру мінімальної місячної заробітної плати (689 грн.) – для заробітної плати, що не вище 1 930 грн. на місяць;
· 18% — до розміру заробітної плати без обмеження;
Пасивні доходи оподатковуються за ставкою 18%. По дивідендах діє дві ставки ПДФО:
· 5 % — по дивідендах, що виплачуються платниками податку на прибуток підприємств;
· 18% — по дивідендах, що виплачуються неплатниками податку на прибуток підприємств (платниками єдиного податку).
· 15% — по пенсіях (включаючи суму її індексації), що перевищують 3 розміри мінімальної заробітної плати в розрахунку на місяць, станом на 1 січня звітного податкового року (4134 грн), до суми перевищення.
· 0% — до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею) на користь резидентів або нерезидентів (раніше – ставка податку складала 30%).
Розмір податкової соціальної пільги (базовий розмір) складає 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня звітного податкового року. Гранична сума доходу, яка дає право на застосування податкової соціальної пільги в 2016 році складає – 1930 грн.
Також змінено порядок сплати авансових внесків з ПДФО приватними підприємцями, що обрали загальну систему оподаткування своїх доходів:
1) авансові внески розраховуються щоквартально за фактичними даними Книги обліку доходів і витрат (раніше — не менш як 100 % річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік зі сплатою 25% щоквартально).
2) авансові внески сплачуються до бюджету до 20 числа місяці, наступного за календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.