У графік відпусток завжди можна вносити зміни

Роз’яснення з цього питання надав начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Щорічну основну відпустку на прохання працівника з дозволу роботодавця можна ділити на частини.

Але за умови, що основна безперервна її частина складатиме не менше 14 календарних днів. Ці неподільні 14 днів не обов’язково мають бути використані першими. Тобто, якщо відпустка — 24 календарні дні, то законний варіант спочатку використати 10 календарних днів відпустки, наприклад, по одному — два дні, а потім — неподільні 14.

Щорічну відпустку надають на підставі графіка відпусток. Але в цей графік завжди можна внести зміни. Наприклад, якщо відпустка в цей період не запланована, але працівник хоче, а роботодавець не заперечує.

Працівник пише заяву з проханням надати щорічну відпустку (її частину) поза графіком. Роботодавець вносить зміни в графік відпусток, видає наказ про відпустку і ознайомлює з ним працівника.

Термін виплати відпускних — за 3 календарних дні до початку відпустки.

Якщо роботодавець не встигає здійснити виплату? Відповідно до п. 2 ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 р. № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 р. № 2481-III, відпускні виплачуються працівникові до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді між працівником і роботодавцем.

Працівник у заяві може обумовити бажаний термін отримання відпускних.

Формулювання може бути таким: «Прошу виплатити суму відпускних, що належить мені, в найближчий термін, установлений для виплати зарплати/авансу».

Примусово відправити працівника у відпустку за свій рахунок роботодавець не може.

Режим доступу: http://kr.dsp.gov.ua/index.php/5638-ma14-01-20

Просмотров: 161

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 20.01.2021