ДФС надала роз’яснення щодо спрощення процедури реєстрації платників податків

Роз’ясненням нагадується, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» (далі — Закон № 71), яким спрощено процедури реєстрації платників податків
Нагадується, що з 1 січня 2015 року збільшено з 300 000 гривень до 1 000 000 гривень обсяги оподатковуваних операцій, при перевищенні яких особа зобов’язана зареєструватись як платник ПДВ.
Відповідно, анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається у разі, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг за останні 12 календарних місяців була меншою від суми у 1 000 000 гривень.
ДФС нагадує, що Законом внесено доповнення до положень щодо підстави для відмови у реєстрації платником ПДВ та встановлено, що контролюючий орган відмовляє у реєстрації платником ПДВ у разі, якщо особою при поданні реєстраційної заяви чи визначенні бажаного (запланованого) дня реєстрації не дотримано порядок та строки (терміни), встановлені пп. 183.1, 183.3 — 183.7 ст. 183 Кодексу (зміни до п. 183.8 ст. 183 Кодексу).
До того ж, у роз’ясненні повідомляється, що Законом запроваджено нові правила спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, груп і ставок єдиного податку, що передбачають або не передбачають сплату податку на додану вартість (зміни до п. 291.4 ст. 291, п.п. 293.3 та 293.8 ст. 293, пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).
Так, замість шести груп платників єдиного податку запроваджено чотири групи.
Реєстрація таких осіб платниками ПДВ здійснюється не раніше дати зміни системи оподаткування з урахуванням положень ст.. 293 Кодексу, відповідно до яких ставкою єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість, є ставка єдиного податку, визначена для третьої групи (для юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців) у розмірі 2 відсотки; ставкою єдиного податку, що не передбачає сплати податку на додану вартість, є ставка єдиного податку, визначена для третьої групи (для юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців) у розмірі 4 відсотки.
Платник єдиного податку четвертої групи реєструється платником ПДВ (у тому числі як суб’єкт спеціального режиму оподаткування) за загальними правилами, встановленими Кодексом, незалежно від дати переходу на сплату єдиного податку, встановленого для четвертої групи. Реєстраційна заява подається у строки, встановлені для обов’язкової або добровільної реєстрації.
Понад це Роз’ясненням вказано, що Законом внесено зміни до абзацу другого підпункту 298.1.2 пункту 298.1 Кодексу, згідно з якими зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Просмотров: 185

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 07.05.2018