12.05.2022

Міндовкілля запустило застосунок ЕкоЗагроза. У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися:  дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні; актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами. 

Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.

Режим доступу: https://mepr.gov.ua/news/39208.html

12.05.2022

12 травня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (законопроект № 7360).

До Податкового кодексу вносяться такі зміни: відновлюється податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання податкової звітності, сплати податків; відновлюються камеральні та документальні перевірки податкової звітності; відновлюється відшкодування сум податку на додану вартість з бюджету.

Режим доступу: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39581

09.05.2022

Законом України  від 15 березня 2022 №2136-ІХ «Про правовий режим воєнного стану» визначаються особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. На період дії правового режиму воєнного стану даний Закон обмежує деякі конституційні права і свободи громадян.

Роботодавець може укладати строкові трудові договори з новими працівниками, може перевести працівника на іншу роботу, звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності або відпустки. Працівник може розірвати трудовий договір за власною ініціативою.

Нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень (у мирний час — 40 годин).

Тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин.

У період дії воєнного стану роботодавцю надано право відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Режим доступу: https://smu.dsp.gov.ua/news/iak-zminylosia-trudove-zakonodavstvo-v-ukraini-u-period-voiennoho-stanu/

 

02.05.2022

Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ під час воєнного стану з’явилося право працівника на розірвання трудового договору без двотижневого строку попередження.

Тож у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існуванням загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

У свою чергу призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Таке призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Тому працівник може звільнитися за власним бажанням.

Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text